Powietrzne

Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań dedykowane są wkłady kominkowe powietrzne. Wykonane z żeliwa lub stali świetnie rozprowadzają ciepło po pomieszczeniach, wyróżniając się jednocześnie niezawodnością i solidnością. Szybko produkują ciepłe powietrze, co pozwala cieszyć się komfortem przebywania w pomieszczeniach już w krótkim czasie od rozpalenia ognia. To dlatego tego rodzaju kominki świetnie sprawdzają się nawet w pomieszczeniach o dużych stratach ciepła (np. w budynkach wybudowanych według starszych technologii).

Niezawodne i stylowe wkłady kominkowe

Wkłady powietrzne w naszej ofercie wykonywane są zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki, dzięki czemu są bardzo wydajne. Nowoczesne systemy dbają o ograniczenie zużycia materiału do ogrzania całego domu. Dzięki temu najlepsze modele osiągają niemal tak dobrą efektywność, jak wkłady kominowe z płaszczem wodnym. Stosunkowo proste konstrukcje odpowiadają m.in. za wygodę obsługi i funkcjonalność. Proponujemy szeroki wybór modeli wyróżniających się ciekawym designem i zróżnicowaną stylistyką. Dzięki temu bez trudu wybiorą Państwo wkład kominkowy o właściwych parametrach i wyglądzie pasującym do aranżacji wnętrza.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najlepszych rozwiązań od renomowanych producentów.

produkt

Dovre 2175 CBS 2 (10-13kW)

Podana cena jest orientacyjna. W związku z wahaniami kursu walut, ostateczna cena wkładu uzależniona jest od kursu Euro w dniu zamówienia.
Producent:Dovre
Wymiary szer/wys/głęb (mm):700/507/470
Całkowita moc grzewcza (kW):10-13
Średnica wylotu spalin (mm):150
Waga (kg):160
Materiał:żeliwo wysokiej jakości, wermikulit
Max długość polan (mm):500
Rodzaj paliwa:sezonowane drewno liściaste

Dovre to nazwa gór w Norwegii, gdzie zimy są szczególnie długie i srogie. Tam też przez wiele lat rozwijała się i doskonaliła produkcja żeliwnym wkładów kominkowyh i pieców. Producent norweskich wkładów kominkowych jest jednym z najbardziej renomowanych producentów w Europie.


Dovre z serii 2175 i 2176 to urządzenia wykonane w stylistyce nowoczesnej, które można uznać za kontynuację cieszącego się uznaniem Klientów w Polsce serii 2180 CB. Projektanci Dovre zatroszczyli się o jak największą ekspozycję ognia. Wkłady z tej serii  posiadają urządzenia sterujące, które pozwalają uzyskać jak najlepsze parametry spalania.


Zalety wkładu:

 • Drzwi frontowe z żaroodporną szybą 29 cali, otwierane na lewą stronę, rama drzwi nowoczesna.
 • Szyba boczna - z lewej lub prawej strony (do wyboru)
 • Regulacja dopływu powietrza do spalania dołem na palenisko
 • Regulacja dopływu powietrza zabezpieczająca szybę przed zadymieniem (kurtyna powietrzna)
 • Deflektor, który wydłuża drogę spalin
 • System dopalania spalin
 • Automatyczny szyber
 • Wnętrze wyłożone wermikulitem (materiałem pozwalającym uzyskać wyższą temperaturę spalania)
 • Przystawka umożliwiająca  podłączenie doprowadzenia powietrza do spalania w 100% z zewnątrz
 • Bezrusztowe palenisko
 • Gwarancja 10 lat
Wstecz