Powietrzne

Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań dedykowane są wkłady kominkowe powietrzne. Wykonane z żeliwa lub stali świetnie rozprowadzają ciepło po pomieszczeniach, wyróżniając się jednocześnie niezawodnością i solidnością. Szybko produkują ciepłe powietrze, co pozwala cieszyć się komfortem przebywania w pomieszczeniach już w krótkim czasie od rozpalenia ognia. To dlatego tego rodzaju kominki świetnie sprawdzają się nawet w pomieszczeniach o dużych stratach ciepła (np. w budynkach wybudowanych według starszych technologii).

Niezawodne i stylowe wkłady kominkowe

Wkłady powietrzne w naszej ofercie wykonywane są zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki, dzięki czemu są bardzo wydajne. Nowoczesne systemy dbają o ograniczenie zużycia materiału do ogrzania całego domu. Dzięki temu najlepsze modele osiągają niemal tak dobrą efektywność, jak wkłady kominowe z płaszczem wodnym. Stosunkowo proste konstrukcje odpowiadają m.in. za wygodę obsługi i funkcjonalność. Proponujemy szeroki wybór modeli wyróżniających się ciekawym designem i zróżnicowaną stylistyką. Dzięki temu bez trudu wybiorą Państwo wkład kominkowy o właściwych parametrach i wyglądzie pasującym do aranżacji wnętrza.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najlepszych rozwiązań od renomowanych producentów.

produkt

Jaś (6kW)

Producent:Kratki.pl
Wymiary szer/wys/głęb (mm):670/450/346
Moc nominalna (kW):6
Średnica wylotu spalin (mm):150
Zdolność grzewcza (m2):60
Sprawność cieplna (%):65
Waga (kg):61
Materiał:stal żaroodporna, acumotte
Max długość polan (mm):500
Rodzaj paliwa:sezonowane drewno liściaste
Polski producent wkadów kominkowych wykonanych z żeliwa. Oferta firmy jest bardzo obszerna i skierowana do średniozamożnych klientów. Zaletą urządzeń grzewczych tego producenta jest grubość żeliwa, która wynosi ok. 8mm co z pewnością przekłada się na ich skuteczność grzewczą.

 

 

Zalety wkładu:

  • Drzwi ramowe otwierane na lewą stronę
  • Korpus wkładu wykonany z blachy kotłowej przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach
  • W drzwiczkach zamontowana szyba żaroodporna wytrzymująca temp. 800st C
  • Gęsto rozmieszczone radiatory, zwiększające powierzchnię wkładu, czyli obszar którym oddawane jest ciepło do otoczenia
  • System dopływu powietrza zabezpieczający szybę przed nadmiernym zadymieniem (kurtyna powietrzna)
  • Regulacja dopływu powietrza do spalania
  • Komora spalania wyłożona materiałem akumulacyjnym
  • Deflektor, który wydłuża drogę spalin
  • Gwarancja 5 lat
Wstecz