Powietrzne

Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań dedykowane są wkłady kominkowe powietrzne. Wykonane z żeliwa lub stali świetnie rozprowadzają ciepło po pomieszczeniach, wyróżniając się jednocześnie niezawodnością i solidnością. Szybko produkują ciepłe powietrze, co pozwala cieszyć się komfortem przebywania w pomieszczeniach już w krótkim czasie od rozpalenia ognia. To dlatego tego rodzaju kominki świetnie sprawdzają się nawet w pomieszczeniach o dużych stratach ciepła (np. w budynkach wybudowanych według starszych technologii).

Niezawodne i stylowe wkłady kominkowe

Wkłady powietrzne w naszej ofercie wykonywane są zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki, dzięki czemu są bardzo wydajne. Nowoczesne systemy dbają o ograniczenie zużycia materiału do ogrzania całego domu. Dzięki temu najlepsze modele osiągają niemal tak dobrą efektywność, jak wkłady kominowe z płaszczem wodnym. Stosunkowo proste konstrukcje odpowiadają m.in. za wygodę obsługi i funkcjonalność. Proponujemy szeroki wybór modeli wyróżniających się ciekawym designem i zróżnicowaną stylistyką. Dzięki temu bez trudu wybiorą Państwo wkład kominkowy o właściwych parametrach i wyglądzie pasującym do aranżacji wnętrza.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najlepszych rozwiązań od renomowanych producentów.

produktprodukt

Jøtul i400 panorama (3,7-9kW)

Podana cena jest orientacyjna. W związku z wahaniami kursu walut, ostateczna cena wkładu uzależniona jest od kursu Euro w dniu zamówienia.
6 799,00
PLN brutto
5 527,64
PLN netto
Producent:Jøtul
Wymiary szer/wys/głęb (mm):640/492/422
Całkowita moc grzewcza (kW):3,7-9
Moc nominalna (kW):6
Średnica wylotu spalin (mm):150
Zdolność grzewcza (m2):115
Sprawność cieplna (%):74
Waga (kg):125
Materiał:żeliwo wysokiej jakości
Max długość polan (mm):400
Rodzaj paliwa:sezonowane drewno liściaste

Wkłady kominkowe norweskiego producenta to ponadczasowe produkty, które wiążą przeszłość z teraźniejszością i współgrają z architektoniczną estetyką współczesnych wnętrz. Norweskie rzemiosło obróbki żeliwa oraz funkcjonalny i nowoczesny design sprawiają, że kominki Jotula wybijają się ponad krótkotrwałe trendy.

Jotul i400 Panorama jest średniej wielkości wkładem kominkowym o nowoczesnym wzornictwie, posiada dużą przeszkloną powierzchnie, umożliwiającą doskonały widok na płonące polana. Jotul i400 Panorama posiada jasne wnętrze co sprawia, że wygląda atrakcyjnie nawet wówczas, gdy nie pali się w nim ogień.

 

 

Zalety wkładu:

 • Nowoczesny wkład żeliwny z żaroodporną szybą półokrągłą
 • Wnętrze wyłożone wermikulitem (materiałem pozwalającym uzyskać wyższą temperaturę spalania)
 • System samooczyszczania szyby (strumień powietrza skierowany jest na szybę, co powoduje częściowe spalanie osiadłej już na szybie sadzy)
 • System dopływu powietrza zabezpieczający szybę przed nadmiernym zadymieniem (kurtyna powietrzna)
 • System czystego spalania (mniejsze zużycie drewna poprzez dopalanie spalin)
 • Wspaniały widok płomieni dzięki dużej szybie
 • Pojemny popielnik
 • Regulacja dopływu powietrza z przodu wkładu
 • Deflektor, który wydłuża drogę spalin
 • Żeliwny element zabezpieczający upadaniu drewna na szybę
 • Regulowane nóżki umożliwiające regulację wysokości wkładu i jego dokładne wypoziomowanie
 • Gwarancja 10 lat

 

W opcji:

 • Urządzenie umożliwiające bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz
Wstecz