Piecyki kaflowe

Przytulna aranżacja w stylu retro? Piecyki kaflowe wyniosą wystrój i klimat takiego pomieszczenia na wyższy poziom. To znane głównie z wiejskich domów urządzenia popularne w naszym kraju w XIX i XX wieku. Tradycyjnie służą do ogrzewania pomieszczeń, jednak współcześnie, dzięki udoskonalonym konstrukcjom, wykorzystuje się je również w instalacjach wody użytkowej. Ich wyjątkowy urok w połączeniu z wysoką funkcjonalnością sprawia, że obecnie są to coraz częściej poszukiwane i pożądane urządzenia.

 

Piece kaflowe nowej generacji.

Piece kaflowe są znane przede wszystkim z doskonałej akumulacji ciepłą oraz wyjątkowego wdzięku. Zbudowane są tradycyjnie z cegieł szamotowych i obłożone ceramiką, przez co urządzenie oddaje ciepło przez bardzo długi czas po zgaśnięciu paleniska. Dzięki temu piec kaflowy jest sposobem na efektywne ogrzewanie. Nowoczesne konstrukcje tego typu są też przyjazne środowisku, ponieważ ograniczają ilość produkowanych spalin, dzięki czemu rośnie również ich efektywność.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo łączące tradycję z nowoczesnością wydajne piecyki kaflowe do każdego pomieszczenia. Ogrom kształtów, rozmiarów i kolorów pozwoli wybrać idealne uzupełnienie modnego i klimatycznego wnętrza. Nowoczesne urządzenia tego typu mogą być jedynym lub dodatkowym źródłem ciepła w budynku. Zwolennikom funkcjonalnych rozwiązań proponujemy też wolnostojący piecyk z panelami kaflowymi – rodzaj urządzenia stalowego z podwyższoną zdolnością do akumulacji ciepła. Niezależnie od wybranego rozwiązania, mogą być Państwo pewni wysokiej jakości i trwałości wybranych produktów. Gwarantujemy również ich bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Polecamy!

produktproduktproduktproduktprodukt

Piecyk kaflowy WK440 (6,5kW) - zieleń butelkowa

Producent:Kratki.pl
Wymiary szer/wys/głęb (mm):750/748/374
Moc nominalna (kW):6,5
Średnica wylotu spalin (mm):130
Sprawność cieplna (%):80
Waga (kg):130
Materiał:stal żaroodporna, wermikulit, kafle
Max długość polan (mm):350
Rodzaj paliwa:sezonowane drewno liściaste
Piece kaflowe firmy Kratki.pl zaliczane są do palenisk stałopalnych z ręcznym załadunkiem drewna i zamykanymi dzwiczkami paleniskowymi . Służą jako dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniach, w których są zainstalowane.

 

 

Zalety:

  • Obudowa wykonana z kafli
  • Drzwi ramowe otwierane na lewą stronę
  • Korpus wkładu wykonany z blachy kotłowej przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach
  • W drzwiczkach zamontowana szyba żaroodporna wytrzymująca temp. 800st C
  • Regulacja dolotu powietrza z przodu pieca
  • Komora spalania wyłożona wermikulitem (materiałem podwyższającym parametry spalania dzięki czemu ogranicza brudzenie szyb)
  • Podłączenie do przewodu kominowego pionowo
  • Gwarancja 5 lat
Wstecz